O mnie

Nazywam się Magda Chmura i pochodzę z Głuchołaz - małego miasteczka na Opolszczyźnie. Moją największą pasją jest wulkanologia i podróże. Badanie wulkanów ma to do siebie, że często wiążę się z bliższymi lub dalszymi podróżami, więc można połączyć pracę z wakacjami.
Studiowałam Nauki o Ziemi w Aberystwyth w Walii i Wulkanologię na uniwersytecie w Bristolu w Anglii.
Badania prowadziłam do tej pory w Meksyku (Volcan de Colima, Isla Socorro, Ceboruco) Gwatemali (Santa Maria) i Grecji (Santorini).
Publikowałam między innymi w "Życiu Głuchołaz", "Arcana GIS" oraz "Poznaj Świat". Obecnie jestem również redaktorką w serwisie Poinformowani.pl w dziale "podróże".

Od 19 lutego 2019 roku jestem w podróży dookoła świata. Na początku zamierzam spędzić 3 miesiące w Nepalu gdzie planuję głównie piesze wycieczki w góry. Zamierzam odwiedzić bazę pod Mount Everest oraz rejon Annapurny, Dolne Dolpo i Api. Po Nepalu najprawdopodobniej wybiorę się do Chin, celuję głównie w prowincję Junnan i Syczuan. Podczas podróży zamierzam publikować materiały na stronie, mediach społecznościowych (facebookinstagram) oraz na youtube.

Kontakt: magdalena.chmura@hotmail.com

4 komentarze:

 1. Powodzenia na blogerskiej drodze życia!

  OdpowiedzUsuń
 2. Rób to, co robisz! Dobra jesteś:) Trzymam kciuki za Twoje dalsze podróże!

  OdpowiedzUsuń
 3. Interesująco i z poczuciem humoru. Pozdrawiam i zapraszam do siebie www.pilotzmalopolski.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Powodzenia :)
  Strona jest przemyślana...powodzenia w jej rozbudowywaniu.

  OdpowiedzUsuń