Początek :)

Długo zastanawiałam się jak napisać ten pierwszy post, który powinien być wprowadzający i kluczowy dla reszty bloga. Przejrzałam kilka stron podróżniczych aż w końcu stwierdziłam że napisze po prostu to co mi ślina na język przyniesie, podając na początku jakiś wzniosły cytat!

"Świat jest jak księga, a ten kto nie podróżuje czyta tylko pierwszą stronę"

Tak! Teraz kiedy pierwsze słowa mamy już za sobą warto byłoby się dowiedzieć kto jest autorem tego jakże prostego, ale niesamowicie prawdziwego stwierdzenia. Jest to św.Augustyn! Brodaty facet, który żył jakieś 1500 lat temu. Jego świat na pewno był duży, wiele krain wciąż pozostawało nieodkrytych. Większość ludzi myślała, że Ziemia jest płaska i podtrzymują ją żółwie, słonie czy węże. Dzisiaj wiemy już, że Ziemia nie jest płaska, lecz okrągła ( a tak właściwie jest geoidą, ale mniejsza z tym) wiemy, że nie stoi na niczym, że się kręci, że dzieli się na kontynenty, a te na państwa i tak dalej i tak dalej...sra ta ta ta. 
Ale, tak właściwie,co my wiemy o Ziemi? Co wiemy o naszej planecie? Albo nie! Co wiemy o naszym kraju? Naszym regionie? Głupiej górze za miastem, czy jeziorku w lesie? No właśnie, tu sprawa zaczyna robić się troszkę skomplikowana... Niby nasz dom, ale nie wiemy o nim zbyt wiele. Na księżycu do tej pory było więcej ludzi niż na dnie Rowu Mariańskiego. Niestety, to tak jakby nie znać pomieszczeń w naszym ciasnym, ale własnym mieszkanku. 
Podróż nie musi być długa, nie musi być zaplanowana, nie musi być droga. Jedyne co musimy zrobić, żeby w nią wyruszyć to podnieś tyłek z kanapy i wyjść z domu.
Na tym blogu zamieszczać będę relacje, zdjęcia oraz filmy z moich dalekich i bliskich wyjazdów, mam nadzieję, że kogoś z was zmotywują do spełnienia swych marzeń.

Słowacja, Mała Fatra, 2013Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne

Śmiercionośny wulkan zagłady budzi się do życia [Lacheer See, Niemcy]

Buddyzm vs Shinto - Co nieco o religii w Japonii

Tajska szopka - o turystyce w Tajlandii