Pozdrowienia z Bangladeszu!


Kilka dni temu moja szkoła dostała miłą przesyłkę z Bangladeszu! Konkretnie z Lokhikul, salezjańskiej placówki misyjnej do której w zeszłym roku wysłaliśmy ok. 350 zł zebrane w szkole w ramach akcji "Adopcja Miłości". Cały program koordynowany jest przez Salezjański Wolontariat Misyjny "Młodzi Światu" do którego mam szczęście należeć. :) Pieniądze, które zebraliśmy w LO w Głuchołazach wsparły budowę szkoły w Lokhikul.


W Lokhikul znajduje się druga nowo otwarta placówka salezjańska w Bangladeszu. W tym niezwykle ubogim rejonie kraju trudno mówić o edukacji, wiele dzieci kończy naukę na poziomie 3-4 klasy szkoły podstawowej, jeszcze więcej – szczególnie dzieci z terenów wiejskich – w ogóle nie chodzi do szkoły. Mieszkańcy terenu objętego pomocą placówki misyjnej nierzadko żyją w ekstremalnej biedzie. Na obszarze placówki znajduje się parafia, internat oraz oratorium. (swm.pl)


Po takich podziękowaniach trzeba wziąć się do roboty i zorganizować kolejną zbiórkę! Kto wie, może w styczniu jakoś wspólnie podziałamy? :)

Komentarze

  1. Trzymam kciuki i trzymam za słowo.:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Cieszę się, że pomogliśmy tym ludziom...
    Trzeba sobie nawzajem podawać pomocną dłoń...

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne

Śmiercionośny wulkan zagłady budzi się do życia [Lacheer See, Niemcy]

Buddyzm vs Shinto - Co nieco o religii w Japonii

Tajska szopka - o turystyce w Tajlandii