Nagroda Liebster - promocja mniej znanych blogów

Wszystkie sieciowe łańcuszki z reguły omijam szerokim łukiem, ale teraz postanowiłam ulec pokusie. Dziękuję Monice z podróżowisko.pl za nominację do nagrody Liebster, która ma pomóc w promocji mniej popularnych blogów. 

Nagroda Liebster ma pomóc mniej znanym blogom w dotarciu do większej liczby odbiorców. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która nas nominowała, a następnie samemu nominować kolejne blogi, poinformować ich autorów o tym radosnym zdarzeniu oraz zadać 11 pytań. Nie wolno nominować osób, które nas wyróżniły.


Skąd pomysł na nazwę bloga?
Życie składa się tylko z rozdroży. Może nawet przez chwilę mamy prostą drogę, ale w końcu i tak musimy się zatrzymać i zdecydować co dalej. Ten krótki postój i podjęta decyzja wpływają na nasz dalszy los. Zawsze będziemy stać na rozwidleniach, rozdarci pomiędzy tym co chcemy a tym co według zakorzenionych w naszej kulturze norm społecznych powinniśmy. Pomiędzy własnymi przekonaniami i wiarą, a czysto ludzkim pragnieniem poprawy bytu materialnego. Każdy ma własne rozdroża, ale zawsze są one momentami zwrotnymi.

Bez czego nie ruszasz na wyprawę?
Bez plecaka :)


Który wyjazd najbardziej zapadł Ci w pamięć i dlaczego?

Każdy wyjazd zapada mi w pamięć bo każdy jest inny, więc ciężko wybrać. Myślę, że chyba jednak najbardziej utrwaliły się w mojej pamięci Bałkany, a w szczególności Czarnogóra i Bośnia, przez wzgląd na to jakich ludzi tam poznałam i na wiele niesamowitych wydarzeń jakie miały miejsce podczas tej podróży. Sarajevo do dzisiaj jest dla mnie najbardziej niezwykłym miastem w Europie, zaraz po nim Kotor w Czarnogórze. 

Co byś zrobił(a) z milionową wygraną w totolotka?

Wymieniłabym wszystko na jakąś nic nie wartą walutę, forsę wrzuciłabym do basenu na ogrodzie (którego nie mam) i pływałabym w kasie. A tak serio to wątpię żebym kiedykolwiek wygrała, więc się nie zastanawiam. 

Jaka jest Twoja ulubiona książka podróżnicza?
Rio Anaconda autorstwa Wojciecha Cejrowskiego. Mistrzostwo, według mnie najlepsza polska książka podróżnicza.

Najdziwniejsza rzecz, jaką zjadłeś(aś)?

Hmmm... nie jadłam zbyt wiele zwariowanych dań, ale jak byłam mała to ubzdurałam sobie, że jestem osiołkiem i jadłam trawę. Może być?

Czy jest na świecie miejsce, które Cię bardzo rozczarowało?
Bieszczady. Możliwe iż, dlatego że, byliśmy tylko w Parku Narodowym i poszliśmy na wszystkie bieszczadzkie wizytówki typu Połonina Wetlińska. Wydały mi się strasznie turystyczne i mało w nich było tego "bieszczadzkiego klimatu".


Czy masz jakieś swoje miejsce na ziemi?

U mamy mi najlepiej :)

Słodkie lenistwo czy intensywne poznawanie nowego miejsca?
Zdecydowanie intensywne, jednak czasem aż mi tęskno do lenistwa. Z reguły jak wracam z wakacji to jestem bardziej zmęczona niż przed wyjazdem i potrzebuję kilku dni odpoczynku. 


Co najczęściej przywozisz z podróży?

Kawałki skał i piasek :) Studiuję Geologię.

Czego nauczyły Cię podróże?
Wielu rzeczy, ale przede wszystkim tego, że wszystko da się zrobić. Wszystko jest możliwe, a ograniczenia często są tylko w naszych głowach. Nie ma czego się bać, wystarczy tylko chcieć i zacząć dążyć do celu. 
Wiem, że odpowiedzi są troszkę krótkie, ale mam teraz bardzo napięty program. Właśnie wróciłam od dentysty i nie czuję połowy twarzy. Okazało się, że mam tak zepsute zęby, że musiałam zaplanować 6 wizyt w czerwcu a to naprawdę boli mój portfel. :(

Tymczasem, do Liebster Award nominuję!

Dlaczego podróżujesz?
Jaka była twoja pierwsza podróż?
Który wyjazd najbardziej zapadł ci w pamięć?
Samotnie czy z ekipą?
Jakie jest twoje największe podróżnicze marzenie?
Największa wpadka kulturowa?
Co cię najbardziej zszokowało za granicą?
Czy jakieś miejsce cię rozczarowało?
Jaka jest najsmaczniejsza i najgorsza rzecz jaką jadłaś?
Jak oszczędzasz na podróże?
Co najczęściej przywozisz? 

No to czekam na odpowiedzi :)

Komentarze

 1. To ja odpowiem w komentarzu :)

  Dlaczego podróżujesz? Za granicę - póki co to jedynie W celach zawodowych, zaś podróże po Polsce pozwalają mi przeżyć wspaniałe chwile z ukochanym oraz uświadomić piękno i różnorodność naszego kraju.

  Jaka była twoja pierwsza podróż? Wyjazd do Niemiec na praktyki szkolne :) Był piękny gorący czerwiec, a my przez 10 dni zwiedzaliśmy północno-wschodnią część, mając mnóstwo zabawy. To właśnie wtedy nabrałam więcej odwagi do wyjazdów.

  Który wyjazd najbardziej zapadł ci w pamięć? Oczywiście Islandia. Za każdym razem, gdy wybieram się w nowe miejsce, czuję się zaskoczona. A jeszcze tyle przede mną!:)

  Samotnie czy z ekipą? Jak podróżować to tylko z ekipą! Może być nawet dwuosobowa :)

  Jakie jest twoje największe podróżnicze marzenie? Stany Zjednoczone!

  Największa wpadka kulturowa? Chyba wciąż przede mną ;)

  Co cię najbardziej zszokowało za granicą? Ilość Azjatów w Islandii (turystów).

  Czy jakieś miejsce cię rozczarowało? Jedynie pogoda może mnie rozczarować... Rzęsisty deszcz i gęsta mgła...

  Jaka jest najsmaczniejsza i najgorsza rzecz jaką jadłaś? Polska kuchnia mojej mamy jest najlepsza na świecie, zaś najgorsza - fermentowany rekin z Islandii ;D

  Jak oszczędzasz na podróże? Z natury jestem skąpą i oszczędną osobą. Wg mnie najlepszym sposobem na zwiedzenie kraju jest praca w nim. Oczywiście, nie każdy może sobie na to pozwolić, trzeba też mieć dużo odwagi i determinacji. Może kiedyś w ten sposób zwiedzę USA?

  Co najczęściej przywozisz? Drobne rzeczy, widokówki, breloczki, wizytówki i ulotki ;) I milion zdjęĆ :D

  OdpowiedzUsuń
 2. To marzenie związane z wygraną w totolotka dobrze znam ;) W dzieciństwie uwielbiałam "Kaczora Donalda" i zawsze pływający w monetach Sknerus niesamowicie pobudzał moją wyobraźnię ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny z Ciebie oberży świat- i inteligentny :)
  ps. Z tą trawą zaszalałaś :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Razem z żoną polecamy www.centrum-stomatologii.pl – wyleczyli moje zęby podczas jednej wizyty.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne

Śmiercionośny wulkan zagłady budzi się do życia [Lacheer See, Niemcy]

Buddyzm vs Shinto - Co nieco o religii w Japonii

Tajska szopka - o turystyce w Tajlandii